Dnia 18 maja odbył się X Zjazd Amazonek Województwa Pomorskiego na Kalwarii Wejherowskiej.
Po raz kolejny (już chyba piąty) młodzież naszej szkoły obsługiwała wyszynk na tej imprezie.
Uczniowie klas hotelarskich i gastronomicznych mają okazję w dość trudnych warunkach plenerowych doskonalić swój warsztat zawodowy.
Nasze zadanie to przygotowanie stołów dla gości, plenerowej kawiarenki i stanowiska wydawania zupy (co roku tej samej – bo któż by zmieniał tak wyśmienite menu:) Grochówka, której nawet panie na diecie nie mogą się oprzeć. Prawie zawsze dzieje się to pod groźbą deszczu, co nie ułatwia sprawy.
W tym roku grupa 9 uczniów (z kl. 2a i 3b) pod opieką pani Agnieszki Papke obsłużyła grupę ponad 130 osób, co jest nie lada wyczynem. Obsługa sprawna i miła wzbogaca obie strony. Panie bez nas by sobie nie poradziły, a my przecież żadko mamy okazję praktykować nie w stołówce szkolnej.
Za rok pójdziemy znowu:)