Rok szkolny 20132014

wakacje 2014 2 wakacje 14

img_5848 Zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Nie istnieje chyba uczeń, dla którego ostatni dzień nauki nie jest najradośniejszym dniem roku szkolnego :). Po wielu miesiącach ciężkiej, owocnej pracy przychodzi czas relaksu i zabawy.

zdjecie glowne  Tuż przed samym zakończeniem roku szkolnego – dnia 26 czerwca, odbył się w naszej szkole konkurs „Mam talent”.

12  W dniu 26 czerwca 2014 roku w budynku ZSZ zorganizowano pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz zachowania się w sytuacji wymagającej udzielenia pomocy osobie potrzebującej.

P1020408 Dnia 25 czerwca odbyło się spotkanie pożegnalne w auli ZSZ dla absolwentów klas SSPdP połączone z wyjściem do klubu HOT SPOT na imprezę tematyczną „Wspierajmy się kulturą” .

11  W ostatnim czasie w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny pt: „Projekt banknotu”.

dsc_0036 Tak, jak cały postępowy i nowoczesny świat, stawiamy na rowery. Dlaczego? Bo są ekologiczne (nie wytwarzają spalin czyli nie zatruwają naszych miast i nie przyczyniają się do globalnych zmian klimatycznych – efekt cieplarniany); bo przyczyniają się do zachowania zdrowia; bo są tanie w eksploatacji; bo rozwijają społecznie…

P1060046  Dnia 18 czerwca w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego odbyło się spotkanie edukacyjno-integracyjne pt. Spotkajmy się w Legendzie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA W dniu 18 czerwca br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się uroczystość podsumowania działań edukacyjnych prowadzonych przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w roku szkolnym 2013/2014.

5 Dnia 16 czerwca odbyły się zajęcia warsztatowe na temat agresji i sposobów radzenia sobie z nią. Miały one na celu określenie, czym właściwie jest AGRESJA i jakie są jej rodzaje oraz jak można sobie z nią radzić i jak jej przeciwdziałać.

P1020229  Dnia 16 czerwca odbył się w Gimnazjum nr 1 „Dzień projektów”. Tegoroczni uczestnicy projektów edukacyjnych zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom wyniki swojej pracy.

dsc_0159 Dnia 13 czerwca uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, ZSZ i szkoły przysposabiającej do pracy zwiedzali sąsiadujące z nami Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie.

IMAG1377 Dnia 13 czerwca klasa II/IIIe SSPdP razem z wychowawcą p. Jakubem Wałkiem odbyła fascynującą podróż dookoła świata. 🙂

29 Przyszłość zaczyna się dziś (Jan Paweł II). Pod takim mottem dnia 13 czerwca upłynął pożegnalny apel dla uczniów klasy 3a Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 w Wejherowie, naszych wspaniałych murarzy-tynkarzy.

12  Żeby zachęcić naszych uczniów do kreatywnego spędzania wolnego czasu , odbyło się 13 czerwca w naszej szkole spotkanie pt.”Domowy zwierzyniec” , na którym p. Dorota zaprezentowała 8 klatek z różnymi ptakami śpiewającymi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  W dniu 12 czerwca 2014 r. uczniowie klasy Ib gimnazjum wzięły udział w wycieczce do Zoo w Gdańsku.

dsc_02941 W dniu 12.06.2016r. wychowankowie internatu obchodzili „Dzień sportu”. Jak zawsze, od wielu lat wszystkie konkurencje odbywały się nad stawem.

IMAG1353  Dnia 12 czerwca w auli ZSZ wszyscy uczniowie klas SSPdP mieli okazje uczestniczyć w Spotkaniu kulinarnym pt. „Galeria Sałatek”.

img_5113 Dnia 11 czerwca 2014r. grupa uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum wraz z nauczycielkami – M. Borysionek, M. Styp-Rekowską i R. Leszczyńską wyruszyła w „daleką” podróż na Dziki Zachód… do Rudnika. Jak przystało na tę część świata – pogoda nam dopisała i słońce grzało jak należy

8  W ostatnich latach tradycją naszej szkoły stało się, że kiedy robi się ciepło na zewnątrz a koniec roku tuż tuż, organizujemy spływy kajakowe dla naszych uczniów.

dsc_0093 Po raz trzeci uczniowie Salezjańskiego Gimnazjum w Rumi w ramach projektu „Uśmiech dziecka na dzień dziecka” zaprezentowali przygotowany przez siebie spektakl uczniom naszej placówki.

p1000629  Dnia 5 czerwca 2014 roku klasy II/IIIc z wychowawcą panią Małgorzatą Jankowską, klasa Ia z wychowawcą panią Anną Kroplewską oraz klasa I-IIIb z wychowawcą panią Aleksandrą Kotowicz wyruszyły na wycieczkę do Gdyni.

P1010790   Dnia 5 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia ZUMBY dla dziewcząt z Gimnazjum nr 1.