Rok szkolny 20132014

Ogłoszenie wyniku przetargu prz 1

Konkurs pt: „ Brzechwa w liczbach”

Dnia 17 grudnia w Auli Zasadniczej Szkoły Zawodowej odbył się konkurs pt:” Brzechwa w liczbach”, w którym brali udział wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych. Konkurowali oni ze sobą, przygotowując do oceny Jury klasowy plakat z życiorysem i twórczością Jana Brzechwy. Dodatkowo w trzy osobowych zespołach uczniowierozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania ze znajomości utworów tj: „ Kaczka dziwaczka”, „Leń” czy „Zoo”. Rozwiązywali również zadania matematyczne, obliczając długość życia poety, zapisywali daty cyframi rzymskimi, określali wiek. Ponadto, jedna osoba z każdej klasy recytowała wiersz znanego poety, jeden z uczniów nawet „zarapował” wybrany utwór.

Ostatnia konkurencja jednak ,wywołała największy uśmiech na twarzach wszystkich z nas, kiedy to wychowawcy mieli narysować Misia z wiersza pt:” Niedźwiedź”. Utrudnieniem tego zadania było zasłonięcie oczu nauczycielowi.

Ostatecznie podsumowując punkty:

I miejsce zajęła klasa I a

II miejsce – klasa II a

III miejsce – klasa Ib

„Futsal”

Dnia 12.12.2013 w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju brały udział drużyny z Czerska, Bytowa, Wejherowa oraz gospodarze. Nasi wywalczyli 2 miejsce.

DSCF0497 DSCF0502

SKŁAD REPREZENTACJI POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO W WEJHEROWIE:

1.KLIMCZAK PAWEŁ

2.LABUDA PAWEŁ

3.LABUDA DANIEL

4.STYN MARCIN

5.DUNST PAWEŁ

Kierownik teamu Rudolf Simenak

Konkurs plastyczno – językowy „ Die Grimm Brüder und ihre Märchen„ (Bracia Grimm i ich baśnie)

W terminie od 22 października 2013r. do 13 listopada 2013 r. chętni uczniowie Gimnazjum nr 1, ZSZ nr 5 oraz SSPdP wykonywali prace plastyczne prezentujące wybraną baśń Braci Grimm.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów naszej szkoły do pogłębiania wiedzy na temat twórczości braci Grimm, jak również motywowanie do rozwijania umiejętności językowych. Wzbudzanie zainteresowania kulturą państw niemieckojęzycznych i osobami ją reprezentującymi.

Komisja konkursowa wyłoniła najciekawsze i najładniejsze prace:

I miejsce – Ilona Szachta klasa 1a ZSZ

II miejsce – Gracjana Hinz klasa I b gimnazjum

III miejsce – Wioletta Lazarewicz II/III c SSPdP

Wyróżnienia otrzymali:

Agnieszka Łuczak klasa I b gimnazjum

Weronika Kankowska klasa I b Gimnazjum

Marta Dawidowska 1 b ZSZ

Kamil Najmuła III a gimnazjum

Nauczyciele nadzorujący i organizujący konkurs: Justyna Korpalska i Małgorzata Marcinkowska.

Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS

Z uwagi na coroczne obchody Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS dnia 29 listopada 2013 roku zaprezentowaliśmy w szkole przedstawienie pt. „Siedem grzechów”, w którym wystąpili uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Spektakl przygotowaliśmy w związku z wyjazdem 3 grudnia 2013 roku do Domu Kultury Janowo gdzie odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych, w tym roku pod hasłem ” HIV/AIDS i uzależnienia wokół nas. Przegląd zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna z Wejherowa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziewięć drużynz powiatu przygotowało krótkie, dziesięciominutowe przedstawienia na temat HIV/AIDS i uzależnienia. Tak jak w zeszłym roku zajęliśmy drugie miejsce. Jednak najbardziej wzruszającym momentem była owacja publiczności po naszym występie.

Mikołajki 2013

Z okazji dnia Św. Mikołaja uczniów Szkoły Podstawowej, jak co roku odwiedzili Gimnazjaliści z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie oraz „ Mikołaje na motorach” czyli członkowie klubu

” 69mc”.

Na powitanie uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zet zaśpiewali wszystkim piosenkę pt: „ Mikołaj na motorze” . Dzieci klas IV-VI zaprezentowały utwór : „Mikołaj i Elfy” przy akompaniamencie dzwonków diatonicznych.

Goście z Bolszewa zaprezentowali program artystyczny, którego najzabawniejszym akcentem była

„Familiada”. W zabawie rywalizowali między sobą nauczyciele oraz uczniowie. Osobą prowadzącą był „ Święty Mikołaj”, w którego rolę wcieliła się pani opiekun uczniów z Gimnazjum w Bolszewie.

Pytania konkursowe związane były z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. Bezkonkurencyjna okazała się nasza młodzież, która odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania.

Wszyscy nasi goście tego dnia obdarowali nas wszystkich hojnie słodyczami. Miłym zaskoczeniem były również paczki ufundowane przez Wójta Gminy Gościcino.

W podziękowaniu za dzień pełen wrażeń nasi wychowankowie wręczyli własnoręcznie wykonane kartki , stroiki świąteczne oraz ozdoby choinkowe.

W budynku ZSZ odbył się koncert przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych nr 4 w Wejherowie. Uczniowie naszej szkoły przyjęli gości z dużym uśmiechem na twarzy. Prze 2 godziny mogliśmy słuchać specjalnie przygotowanego dla nas, przez młodych artystów repertuaru, w którym znalazły się największe hity polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Niespodzianka były również utwory własnej twórczości, które przedstawił uczeń Tomasz Kotkowski.