Andrzejki są zawsze okazją do wspaniałej zabawy, a jednocześnie wyrazem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Wróżby pobudzają naszą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień, pełen magii i czarów. W środę 30 listopada w auli SP 7 odbyła się zabawa andrzejkowa, w której brali udział uczniowie klas gimnazjalnych zespołów edukacyjno – terapeutycznych wraz z p. wychowawczyniami i p. opiekunkami. Spotkanie sprzyjało wzajemnemu poznaniu się i integracji. Uczniowie mieli też możliwość generalizacji nabytych umiejętności społecznych i komunikacyjnych. W tym dniu aula szkolna została zamieniona w tajemniczą „salę wróżb”. W radosnej atmosferze i w otoczeniu udekorowanym atrybutami andrzejkowymi, uczestnicy poznawali tradycje i zwyczaje. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Najwięcej emocji wśród uczestników wywołały wróżby: „Fontanna szczęścia” podczas, której każdy z nadzieją spełnienia się życzenia, wrzucał grosik na szczęście oraz koło fortuny, na którym widniały nazwy przyszłych zawodów. Przy dźwiękach muzyki z list przebojów, uczniowie doskonalili swoje talenty taneczne i wokalne. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły w kawiarence, która oferowała herbatkę i pyszne ciasteczka, wcześniej upieczone przez uczniów na zajęciach techniki. Pamiętajmy, że przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić !!! Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych!