W ramach Dni Bezpiecznego Internetu, które przypadają w miesiącu lutym wybrani uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i gimnazjum 21.02.2017r. uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im A. Majkowskiego w Wejherowie. W czytelni cyfrowej wychowankowie zajęli stanowiska przy komputerach, a przemiły pan informatyk przeprowadził z nimi warsztaty dotyczące zagrożeń czyhających w sieci. Uczestnicy warsztatów oglądali filmy i wywiady z ludźmi, którzy zostali skrzywdzeni w sieci, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w teście przeprowadzonym w formie elektronicznej oraz uczestniczyli w dyskusji, z której najważniejszą przesłanką jaką wynieśli było: „Im mniej wrzucamy do sieci, tym lepiej”.  Zajęcia zostały zorganizowane przez  szkolne koordynatorki Dni Bezpiecznego Internetu:
A. Kroplewską, N. WoLińską oraz M. Jeka.