24 kwietnia odbyła się druga już edycja Warsztatów Chemicznych ,,Zobacz, poczuj, dotknij…”, w których uczestniczyli uczniowie SSPdP.
W zeszłym roku warsztaty odbyły się w naszej szkole, a teraz zostaliśmy zaproszeni do SP w Gościcinie. Zajęcia rozpoczęły się pokazem niezwykłych doświadczeń chemicznych, między innymi: łatwopalna ,,woda” czyli znicz olimpijski, pustynne potwory, pasta dla słonia, chemiczna pompka, ryczący niedźwiedź, awaryjne rozpalanie ognia, czy też doświadczenie, które
wzbudziło ogromne emocje – sztuczna krew. Zaś w drugiej części warsztatów nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem tworzyli modele cząsteczek związków chemicznych. Wspólne zajęcia z tamtejszą młodzieżą sprawiły wszystkim wiele radości oraz możliwość integracji międzyszkolnej.