W poniedziałek 16 listopada uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z okazji Dnia Czystego Powietrza zorganizowanych przez p. Andrzeja Tomalaka.

Już po raz jedenasty 14 listopada odbyły się w Polsce obchody Dnia Czystego Powietrza. Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Polska należy do krajów, których powietrze jest najbrudniejsze.
Fundacja Ekologiczna ARKA była pierwszą organizacją pozarządową w Polsce, która zaczęła prowadzić edukację ekologiczną na temat zanieczyszczeń powietrza. Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony przez Fundację Ekologiczną ARKA, obchodzimy od 2005 roku.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie są naturalne czynniki zanieczyszczenia powietrza. Jednak w zdecydowanym stopniu to działania człowieka przyczyniają się do zanieczyszczenia atmosfery. Zajęcia uświadomiły wychowankom skutki zanieczyszczenia powietrza dla naszej planety, człowieka i najbliższego otoczenia. Najważniejszym celem spotkania było przekazanie wiedzy jak każdy z nas może i powinien dbać o czyste powietrze.