Patronem naszej szkoły jest Janusz Korczak. Co roku w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego organizujemy DNI PATRONA SZKOŁY.

W tym roku od 20 kwietnia do 7 maja przybliżaliśmy uczniom postać i twórczość Janusza Korczaka. Do biblioteki zakupiliśmy nowe książki. W szkole odbyła się akcja czytania literatury dla dzieci autorstwa patrona szkoły. Ogłoszono konkurs plastyczny „ Korczak i bohaterowie jego książek”, w którym udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły zawodowej, Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego z Rumi oraz grup wychowawczych internatu. Prace były tak piękne, że komisja miała ogromny problem z wyborem tych najlepszych.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria indywidualna

1.Szczepan Konkol

2.Łukasz Kolch

3.Szymon Oppat

Kategoria grupowa

1.ORW Rumia grupa C

2.III grupa wychowawcza internatu- Marian Czerwionka, Tomasz Ochota

3.IV grupa wychowawcza internatu- Katarzyna Godziek, Joanna Hinz

Kategoria zespołowa

1.SSPdP klasa I/IIb

2.ZSZ klasa IIa

3.SSPdP klasa II/IIa i SSPdP klasa II/IIIc

7 maja przy obelisku patrona szkoły odbył się uroczysty apel. Uczestnicy wysłuchali referatu, złożyli kwiaty. Dyrektor Małgorzata Woźniak przedstawiła Janusza Korczaka, jako wzór postawy człowieka oddanego dzieciom pokrzywdzonym, których los postawił w trudnej sytuacji życiowej.

W poszczególnych placówkach odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące patrona szkoły i PRAW DZIECKA wg Janusz Korczaka, które uczniowie zaprezentowali w krótkich improwizowanych scenkach. Wyświetlono filmy „ Korczak” oraz „Król Maciuś Pierwszy”. Młodzież z klas SSPdP wykonała prześliczne kukiełki bohaterów bajek Starego Doktora. Na szczególną uwagę zasługuje wykonany przez Macieja Pawlaka KORCZAK_RAP J, którego wysłuchała młodzież naszej szkoły.

Obchody Dnia Patrona Szkoły zorganizowały Urszula Gajdemska, Małgorzata Wysokińska, Hanna Kazimierczuk, Anna Kobierzyńska i Bernadetta Misiak. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowania do uroczystości J