Podróże kształcą, wiemy to nie od dziś. Mieliśmy cudownie intensywny dzień. Przerobiliśmy lekcje: historii i geografii Walii, biologię z zoologią, ekonomię, politykę, funkcjonowanie społeczne oraz język angielski. A wszystko to w St Fagans National Museum of History, gdzie pod gołym niebem obejrzeliśmy zabytkowe budowle z terenu całej Walii np.: farma, garbarnia, młyn, szkoła, kuźnia. Zwieńczeniem spaceru po muzeum było zwiedzanie elżbietańskiej rezydencji z rozległymi ogrodami, fontannami, ogrodem włoskim i rozarium. Po lunchu pojechaliśmy do szkoły naszych gospodarzy #Ysgol_y_deri, która zrobiła na nas duże wrażenie. Następnie dzięki uprzejmości naszej koordynator projektu, która zawiozła nas do miejscowości Berry Island mogliśmy obejrzeć uroczą nadmorską miejscowość z wieloma cudami natury. Wprawdzie dopadła nas tu słynna angielska, deszczowa pogoda ale wrażenia jakie dostarczyła nam zatoka Oceanu Atlantyckiego wynagrodziły nam niekorzystne warunki. Gwoździem wyprawy były też tradycyjne brytyjskie dania na kolację fish& chips z zielonym groszkiem oraz pyszny deser sticky toffee pudding. Niebo w gębie. Teraz regeneracja przed jutrzejszą wyprawą w góry.