W dniach 14-16 października 2021r. wiele europejskich krajów uczestniczyło w obchodach „Dni Erasmusa”, promując w ten sposób efekty realizowanych projektów programu Erasmus+. Branżowa Szkoła I stopnia nr 5 przyłączyła się do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. W trakcie „Dni Erasmusa” uczniowie, nauczyciele, rodzice i każda osoba odwiedzająca szkołę mogła dowiedzieć się czegoś więcej na temat projektów „Fit4healthylife” oraz „Zawody bez barier – nadzieją na przekraczanie granic”, ich efektów oraz pozytywnych wpływów. Dodatkowo zespoły projektowe wraz z koordynatorkami projektu przygotowały dla całej społeczności szkolnej szereg wyjątkowych zajęć. W pracowni gastronomicznej p.Agnieszka Papke przygotowała dla uczniów warsztaty kulinarne. Uczniowie wykonali smaczne i zdrowe wrapy z warzywami oraz świeże koktajle owocowo-warzywne. W pracowni hotelarskiej pod czujnym okiem p.Marty Gradzik uczniowie wykonywali przepiękne, hiszpańskie wachlarze. W pracowni 105 odbyły się zajęcia fitnessu z elementami zumby, które przygotowała dla nas instruktora fitnessu z zaprzyjaźnionego z nami Hotel OLIMP Business & SPA . W rytmach hiszpańskiej muzyki wszyscy świetnie się bawiąc, intensywnie spalali kalorie. Ostatnią atrakcją było spotkanie ze Strongmanem. W pracowni 106 p.Piotr Jasielski przygotował dla uczniów ćwiczenia siłowe oraz konkurs w wyciskaniu sztangi.
Serdecznie zapraszamy do fotorelacji.
Koordynatorzy „#ErasmusDays”
Angelika Matuszczak