VI Festiwal Piosenki „Śpiewaj z nami”

Dnia 8 maja 2014r. uczniowie z klasy II a Gimnazjum oraz Ia SSPdP pojechali razem z p. Wiesią Szypelt do Gdynii na VI Festiwal Piosenki „Śpiewaj z nami”.

Była to pierwsza tak daleka wyprawa naszego zespołu wokalnego. Jako pierwszy wystąpił Dawid Duda, który ku naszemu zaskoczeniu bez obaw stanął na scenie i zaśpiewał piosenkę „Moja i Twoja nadzieja” zespołu Hey. Następnie Szymon Bach zaprezentował się w bardzo ambitnym i trudnym utworze „You are not alone” z repertuaru M. Jacksona. Jak zwykle z całkowitym zaangażowaniem wykonał piosenkę swojego muzycznego idola. W tle mogliśmy ujrzeć Martynę Budzisz, która odważnie wykonała układ ruchowy do piosenki, będący połączeniem zaplanowanej choreografii ukazującej obecność anioła w życiu człowieka, oraz improwizacji tanecznej. Nie możemy również nie wspomnieć o chórku, który wspierał swoją obecnością wokalistę. Trochę tremy i stresu było, ale wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Podczas całego festiwalu bawiliśmy się wspaniale. Wspólne tańce, śpiewy i śmiech- to nas spotkało na Festiwalu Piosenki „Śpiewaj z nami” w Gdyni. Każdy uczestnik dostał ciekawe nagrody i z uśmiechem na twarzy wracaliśmy do szkoły.”