Dzień 12 marca 2019 roku był dla nas wszystkich bardzo pracowity i pełen wrażeń. W naszej placówce odbył się I Międzyszkolny Konkurs Hotelarski „Najsprawniejszy w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej”. Internat, w którym odbywał się konkurs na ten czas zamienił się w stacje dydaktyczne, na których uczniowie z 4 szkół musieli wykonać zadania.
Zanim jednak wszyscy przystąpili do zadań praktycznych, każdy
z uczestników samodzielnie rozwiązał test składający się z 40 pytań zamkniętych.
I Stacja dydaktyczna – Ogrodnictwo „U Bazyla” Zadania do wykonania to przesadzenie rośliny, podpisanie ziół oraz wypełnienie, okazało się trudnej dla uczestników, krzyżówki na temat ogrodnictwa. Funkcję Jury na tym stanowisku pełniła przesympatyczna Pani Magda Pionk z Hotelu Olimp Bussines & SPA.
II Stacja – Obsługa Konsumenta i nasza RESTAURACJA „Bon Apettit!”. Trudny orzech do zgryzienia dla większości młodzieży. Nakrywanie do stołu, uporządkowanie MENU czy też składanie serwetek było nie lada gratką. Przy pomocy KOMISJI w składzie Pani Joanna Wolny oraz Pan Tomasz Kanieckiz Hotelu Mistral Gdynia Centrum nauka okazała się być przyjemną. Z tego stanowiska wszyscy wyszli mądrzejsi o zasady nakrywania do stołu, które Pan Tomasz – szef kuchni, zna doskonale, a co najważniejsze swoją wiedzą potrafił się w sposób bardzo dydaktyczny podzielić z innymi. III Stacja nie tak oczywista – PRALNIA „Kogel-Mogel”. Przewodnicząca Jury Pani Agnieszka Aniołowska z Hotelu Hilton Gdańsk Stare Miasto poradziła sobie doskonale jako Oligofrenopedagog. Zadania trudne takie jak, przyszycie guzików do koszuli, wyprasowanie jej według odpowiedniej kolejności oraz podpisanie znaków z metek ubraniowych, to zadania do wykonania w ciągu 50 minut. Okazało się, że to właśnie tam młodzież spędzała najwięcej czasu podczas wykonywania poleceń. Ostatnia czwarta stacja dydaktyczna – „Pokój hotelowy”. Procedura ścielenia łóżka – w małym palcu prawie u wszystkich uczestników, wypełnianie druków oraz podpisanie „warstw” łóżka na które składa się: materac, molton, prześcieradło, kołdra, poduszka, narzuta. Rolę Komisji w tym pokoju pełniły Panie z hotelu Mistral Sport GniewinoPani Renata Paszka oraz Pani Lucyna Orzeł.
Serdecznie dziękujemy naszym CUDOWNYM sponsorom. Bez nich konkurs nie był by konkursem, bo bez nagród ciężko się rywalizuje. Sponsor główny
I Międzyszkolnego Konkursu Hotelarskiego to Hotel Hilton Gdańsk Stare Miasto. Bardzo serdecznie dziękujemy za darowane nagrody dla zwycięzców. Hotel Mistral Sport Gniewino, Hotel Mercure Gdynia Centrum oraz Hotel Olimp Bussines & SPA Wejherowo.
Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach. Miejsca indywidualne od 1 do 3 za rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań zamkniętych. Miejsca drużynowe za cały konkurs od 1 do 4 oraz jedno wyróżnienie „Najsprawniejszy z Najsprawniejszych”.
Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!!!
Tytuł „Najlepszego z Najlepszych” otrzymał Paweł Gałązka z SOSW nr 2 w Gdyni.
Podium za poprawnie rozwiązane testy należy do Łukasza Peli z SOSW Słupsk,
II miejsca AkradiuszKehle również z SOSW Słupsk i III miejsce do Sandry Orlikowskiej z SOSW nr 2 w Gdyni. Konkurencje drużynowe jednak były najważniejszym etapem naszego spotkania. Według punktacji przyznanej przez komisję konkursową IV miejsce zajęli nasi goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. UNICEF w Słupsku, III miejsce Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku, II miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gdyni
i I miejsce tym razem przypadło gospodarzom czyli Powiatowemu Zespołowi Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Jeszcze raz OLBRZYMIE gratulacje dla wszystkich uczestników.