8 grudnia 2022 r. klasy 4a,4b,5a,5b,6a,6b,7a,7b,8a i 8b wraz z wychowawcami uczestniczyły w ciekawej i świetnie przygotowanej lekcji w Multikinie w Rumi. Temat brzmiał „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”. Zorganizowane przez Centrum Edukacji Filmowej spotkanie miało na celu przygotowanie dzieci do świadomego odbioru tekstu kultury jakim jest dzieło filmowe. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia, fizyka. Były quizy i zagadki problemowe: co to jest motion capture MO – CAP w filmie „Avatar. Istota wody”? Czy hobbici rzeczywiście są niscy? Jak powiększyć aktora? Z czego produkuje się sztuczny śnieg? Czym jest greenscreen? Jak wykonać odlew dinozaura? Po lekcji wyświetlono film pt.: „Wilczy gang”. Film z żywą akcją, magią, trójką „niedoskonałych” bohaterów, ale odważnie pokonujących swoje słabości, walczących o ocalenie świata. Problem walki dobra ze złem, elitarna szkoła dla magików, przyjaźń trójki „wybranych” przywoływały skojarzenia z doskonale uczniom znaną serię o znanym czarodzieju Harrym Potterze. Ten dzień był pełen wrażeń dla każdego. Co najważniejsze wszyscy wrócili bezpiecznie szczęśliwi i zadowoleni, wciąż pytając: Kiedy kolejna wycieczka?:)