10 maja 2016r. odbyło się kolejne spotkanie integracyjne uczniów klasy 4a, 5a SP 7 oraz I-IIIa zespołów edukacyjno-terapeutycznych Gimnazjum nr 1 z uczniami klasy 5b SP nr 11 w Wejherowie. Tym razem my gościliśmy w murach zaprzyjaźnionej szkoły. To już drugie spotkanie z wierszami polskich poetów. Pierwsze miało miejsce u nas i uczniowie poznawali teksty Juliana Tuwima.

Tym razem uczniowie obu szkół wspólnie bawili się utworami Jana Brzechwy. Gospodarze pięknie deklamowali wiersze takie jak: „Na wyspach Bergamutach”, „Hipopotam”, „Na straganie”, „Tańcowała igła z nitką” i inne. Te utwory nie były dla naszych uczniów obce, dzięki zajęciom bibliotecznym i konkursom plastycznym organizowanym w naszej placówce. Uczniowie klasy 5b (Bystrzaki) przygotowali dla nas teksty literackie, które należało uważnie wysłuchać i wykonać zadania logiczne, matematyczne, językowe, labirynty. Największym wyzwaniem było zadanie praktyczne – przyszywanie guzików, z którym wszyscy uczniowie zmierzyli się wspólnie. Okazało się, że nie taka igła straszna J

My również przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych nowych kolegów. „Bystrzaki” rozwiązywały krzyżówkę odpowiadając na zagadki związane z wierszami J. Brzechwy. Musieli zatem wykazać się znajomością tekstów równie dobrze jak my. Świetnie poradzili sobie z tym ćwiczeniem, niekiedy z naszą niewielką pomocą.

Spotkanie było bardzo udane. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, większość uczniów pamiętała się z wcześniejszego spotkania. A wiersze, które wspólnie omawialiśmy wykonując karty pracy, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Opiekunami tej literackiej wycieczki byli p. Anna Jasińska, p. Rudolf Simenak oraz p. Rita Leszczyńska.