27 października 2021 r. uczniowie klasy VII c (pod opieką p. Rity Leszczyńskiej), VII b (pod opieką p. Agaty Skibińskiej – Orysiak), VIII a (pod opieką p. Katarzyny Krychniak – Sikorskiej) oraz VIII b (pod opieką p. Artura Jakusza) wybrali się do kina w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie na wspaniały film „Ron Usterka” – o wartości przyjaźni w naszym życiu.

Po seansie filmowym młodzież z klas VII b, VIII a oraz VIII b obejrzała wystawę plastyczną o tematyce marynistycznej. Następnie wspólnie udaliśmy się na pobliski, stary cmentarz; odwiedziliśmy groby bohaterów wojennych z II wojny światowej. Z pasją o ich losach opowiadał nam pan Artur Jakusz.

Na koniec poszliśmy na mały spacer wzdłuż wybranych kapliczek Kalwarii Wejherowskiej. Wszyscy trochę zmęczeni, ale i zadowoleni z udanej wycieczki wróciliśmy do szkoły.