Dnia 05 lutego 2016 roku odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych pod hasłem: „Nie jesteście już kotami!”.

Była to zabawa połączona z bezwzględną rywalizacją uczniów klas I i ich wychowawców o włączenie w poczet pełnoprawnych uczniów PZKS. Po czwartej godzinie lekcyjnej, wszyscy pierwszoklasiści wraz z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej, a uczniowie klas starszych gorąco dopingowali swoich młodszych kolegów. Samorząd Szkolny przygotował wiele konkurencji, które oceniało Jury w składzie: Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica kl. 3b ZSZ – Natalia Szymichowska, Opiekun Samorządu p. Małgorzata Kachnicz – Fabich oraz p. Jerzy Król. Natomiast przyjemność prowadzenia uroczystości przypadła uczniowi kl. 3b ZSZ Tomaszowi Wojciechowskiemu, który spisał się tego dnia znakomicie. Na początku każda z klas wraz z wychowawcą, musiała zaprezentować się do wybranej wcześniej muzyki. Oceniano przebranie, makijaż oraz sposób przedstawienia się. Druga konkurencja polegała na wykazaniu się wiedzą o szkole. Każda klasa wybrała po dwie osoby, które z kolei miały odpowiedzieć na kilka pytań, np.: „Podaj nazwę naszego hymnu?” lub „Jaki numer ma pokój nauczycielski?”. Okazało się, że pierwszoklasiści zdążyli już całkiem dobrze poznać szkołę i świetnie poradzili sobie z większością pytań.

W następnych zadaniach rysowali swojego wychowawcę, pili mleko jak przystało na prawdziwe „ Kotki”, jedli kanapkę niespodziankę, która składała się z cebuli, chrzanu, musztardy i pieprzu. Karmili się nawzajem ptysiami z zawiązanymi oczami, jak również „frunęli” drużyną na miotle slalomem pomiędzy pachołkami.

Nie pominięto również nowo zatrudnionych nauczycieli, którym Samorząd Szkolny również przygotował „Otrzęsiny”. Odpowiadali na pytania, gdzie sprawdzono dokładnie, czy każdy z nich zapoznał się już z historią naszego Ośrodka oraz całym jego terenem.

Na zakończenie, komisja dokładnie zliczyła punkty i ogłosiła wyniki:

I miejsce zajęła klasa 1 b ZSZ

II miejsce uczniowie klas I SSPdP

III miejsce klasa 1 a ZSZ

IV miejsce  klasa I a gimnazjum

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodkie upominku. Serdecznie dziękujemy uczestnikom naszej zabawy za wysiłek włożony w wykonywanie zadań, zaangażowanie oraz naprawdę zaciętą rywalizację.

Wszyscy dzielnie walczyli o to, by zasłużyć sobie na miano ucznia I klasy w PZKS i wszystkim się to udało!