Niemiecki Plus – Spotkanie z aktywistą z Monachium

Jak już zapewne wszyscy wiedzą od 2019 roku należymy do sieci szkół „Deutsch Plus”, której koordynatorem jest Instytut Goethego w Warszawie. W ramach sieci regularnie uczestniczymy w konkursach, warsztatach oraz innych aktywnościach związanych z innowacyjnym nauczaniem języka niemieckiego.

27 listopada 2020r. uczniowie klasy 2b Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 uczestniczyli w nietypowej lekcji języka niemieckiego – spotkali się online z młodym studentem Johannesem M. z Monachium.

Johannes przedstawił uczniom o swoje studenckie życie. Zwrócił uwagę na różnice w systemie szkolnictwa w naszych krajach. Pokazał swoje mieszkanie i ulubione zajęcia w czasie wolnym. Następnie zabrał uczestników w wirtualną podróż po Monachium. Opowiedział o „Oktorberfest – Święcie Piwa” oraz życiu na Bawarii w czasie pandemii. Następnie uczniowie mieli okazję zapytać studenta o wszystko, co ich ciekawiło na temat Bawarii, Monachium, stosunków polsko-niemieckich. Pytań nie było końca J Uczniowie bardzo ucieszyli się z faktu, że na Bawarii bardzo sławny i doceniany jest nasz piłkarz narodowy – Robert Lewandowski.

Serdecznie dziękujemy Instytutowi Goethego za fantastyczną lekcję języka niemieckiego, przede wszystkim za możliwość kontaktu z „żywym językiem niemieckim”.