Dnia 20 maja 2019 gościliśmy w naszej szkole grupę zerówki z Niepublicznego Przedszkola Przyjaciele Kubusia Puchatka. Wraz z klasą II c i panią Joasią Jankiewicz zespół logopedek przygotował nie lada gratkę dla uczniów i ich gości. „Od skarpetki do kapelusza” – takie hasło przyświecało licznym konkurencjom i zabawom.

Uczniowie doskonalili rozumienie stosunków przestrzennych chowając ubrania do szafy, różnicowali pojęcia MAŁY-DUŻY sortując ubrania według rozmiaru, a także rozwijali zdolność myślenia układając sekwencje lewopołkulowe z wykorzystaniem obrazków przedstawiających części garderoby. Śmiechom i emocjom nie było końca,a  i pracy w bród! Trzeba było wykonać kolejno czynności związane z praniem i suszeniem ubrań. Na szczęście wspólnymi siłami udało się  dokończyć wszystkie konkurencje i po ciężkiej pracy wspólnie zjeść zasłużone ciasto! Dziękujemy naszym kucharzom za pyszny poczęstunek,a Pani Iwonce Szulcie za materiały i nieoceniony wkład w przygotowanie konkurencji szyciowej:) Do zobaczenia za rok!

Logopedki