Internat

Grupy Wychowawcze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Wejherowie mieszczą się w przestronnym, jasnym budynku położonym wśród ciekawie zagospodarowanych terenów zielonych, z dala od miejskiego hałasu.
Znajdują w nich „drugi dom” dzieci i młodzież z różną niepełnosprawnością intelektualną.
Obecnie funkcjonuje pięć grup wychowawczych, którymi opiekuje się wysoko wykwalifikowany zespół wychowawców. Pobyt wychowanków jest bezpłatny.

Każda grupa ma własną świetlicę wyposażoną w sprzęt audiowizualny, gry dydaktyczne i zabawki, w której spędza popołudnia i wieczory. Tam odbywają się różnorodne zajęcia zorganizowane pod kierunkiem wychowawców, mające na celu zapewnienie wszechstronnego rozwoju społecznego i osobowościowego.

Obecnie w internacie działają następujące koła:

• Plastyczne
  • Redaktorskie gazetki „Nasze Sprawy”
  • Szaradziarskie
  • PCK
  • Teatralne
  • Fotograficzne
  • Kajakarskie

Do tradycji życia internackiego weszły liczne imprezy okolicznościowe przygotowane przez wychowawców i wychowanków:

• Przywitanie Nowych Wychowanków
  • Uroczysta wigilia