W dniach 28 -30 września 2020r. w ramach lekcji bibliotecznych odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten przypada 29 września.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie z klas: Ia, I/IIa,IIIa, IIIb, IVa i IVb spędziły czas w towarzystwie dbającego o ziemię „Gangu Fajniaków”. Dzięki kropelce, chmurce, słońcu, drzewu, ważce, foce i pieskowi i ich supermocom dowiedzieli się, że „powietrze wygląda najpiękniej, gdy jest niewidzialne, bo wtedy jest czyste”, a „bycie eko jest fajne!”. Zajęcia poprowadziła z dziećmi pani Bożena Domarus.