W dniach 23-25 listopada wszystkie klasy 2 oraz 3 z Branżowej Szkoły I stopnia wraz z opiekunami, miały okazję kibicować swoim rówieśnikom ze szkół branżowych w SkillsPoland 2022, największym branżowym konkursie dla młodych fachowców w Polsce. Inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych odbywała się w tym roku w AmberExpo w Gdańsku. Wydarzeniu towarzyszyły rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Mieliśmy okazję zobaczyć jak rywalizują ze sobą przyszli
stolarze, cukiernicy, fryzjerzy, floryści, architekci krajobrazu. Mogliśmy wziąć udział w debatach eksperckich oraz spotkaniach, obejrzeliśmy stoiska szkół branżowych i uczelni technicznych. SkillsPoland to konkurs mający zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Niesamowite wrażenie zrobił na nas profesjonalizm przyszłych fachowców, zaangażowanie oraz sprzęt jaki mieli do dyspozycji zawodnicy.
Skills Poland