Otrzęsiny pierwszoklasistów to stary i ważny uczniowski obyczaj. Wierni tradycji 14 listopada przeprowadziliśmy ten obrzęd w szkole przysposabiającej do pracy. Uroczystość rozpoczęto od prezentacji pięknych, kreatywnych „ kocich przebrań” oraz okrzyków przygotowanych przez pierwszoklasistów. Następnie uczniowie zostali poddani wielu ciekawym próbom. Wśród nich był: sprawdzian wiedzy ogólnej( udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące naszej szkoły), zabawa w szalonego rybaka, taniec balonowy, przejście po sensorycznej ścieżce, wypicie magicznego płynu, nakarmienie galaretka kolegi z zasłoniętymi oczami. Z każdym zadaniem pierwszoklasiści poradzili sobie znakomicie. Nadeszła, więc pora na obrzęd pasowania. Dokonała go Pani Pedagog, uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci wszystkich tegorocznych kociaków.