Dnia 26 kwietnia 2016 roku odbyła się wycieczka do Parku Miniatur w Stryszej Budzie oraz do Katedry i Parku w Gdańsku Oliwie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas: IV a i V a szkoły podstawowej oraz zespołów edukacyjno – terapeutycznych gimnazjum: I–IIIa, IIc, II/IIIa, II/IIId, IIIc.

W parku krajobrazowym powitał nas sympatyczny pan przewodnik, który ciekawie opowiadał o budowlach z terenu Polski i świata prezentowanych w mikroskali. Dodatkową atrakcją dla naszej młodzieży było spotkanie z młodymi kózkami, które ochoczo podążały za grupą. Dużo emocji wywołały gabinety: śmiechu i strachu.
Z kolei w Gdańsku podziwialiśmy piękną architekturę Katedry Oliwskiej. Słoneczna aura zachęciła nas do spaceru po pobliskim parku. Nasz zachwyt wzbudziły kwitnące magnolie oraz rwący wodospad. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć przedstawiającą uśmiechnięte i zadowolone twarze wszystkich uczestników.
Opiekunami wycieczki byli: Andrzej Tomalak, Marzena Uliczna, Rudolf Simenak, Ryta Leszczyńska, Renata Miller, Agnieszka Przybylska, Maria Styp- Rekowska, Maria Pasternak, Bożena Bartoszuk, Mirosława Mazurkiewicz, Krystyna Ferra, Celina Szachowska, Marzena Lewandowska, Magdalena Kąkol i Piotr Wasylka.