16 października 2019r. uczniowie klas II/III c i II/III b podczas pobytu w Parku Nauki Hevelianum w Gdańsku uczestniczyli w podróży przez wszystkie kontynenty i poznawali tajemnice otaczającego ich świata. Poznali budowę Ziemi oraz jej florę i faunę. Najwięcej radości sprawiła im możliwość symulowanego kierowania autem, zabawa świecącymi klockami oraz przeprowadzanie różnego rodzaju eksperymentów. Niesamowitego wrażenia dostarczyło przebywanie w kabinie, w której „szalał” huragan. Uczniowie mieli też możliwość wykazania się wiedzą z ekologii i recyklingu. Duża ilość stanowisk i ich różnorodność zagwarantowały aktywny udział każdego dziecka, a widok z Gradowej Góry zachwycił wszystkich – wspaniała panorama Gdańska.

Jolanta Leśniowska-Bojke

Danuta Knopik-Jażdżewska