Mija rok realizacji projektu. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, ale plany w tym roku niestety wszyscy musieliśmy zmieniać.
Nasze działania znacie z wcześniejszych relacji. Przypomnę je w dużym skrócie:
rekrutacja grupy projektowej szkolny konkurs na logo projektu, w którym zwyciężyła Weronika (nasza propozycja w rywalizacji międzynarodowej nieznacznie przegrała z propozycją Walijczyków) warsztaty promujące zdrowy tryb życia spotkanie z uczestnikami projektu z pozostałych trzech państw, na Twinspace szkolenie koordynatorów w Belgii z udziałem Pani Justyny i Uli działania propagujące ideę projektu, w tym konkurs na hasła promujące zdrowy, wolny od uzależnień, styl życia, dla uczniów szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy warsztaty profilaktyczne, na których poznawaliśmy się bliżej, tworzyliśmy hasła, plakaty wreszcie spotkanie dla uczestników w Lippstadt w Niemczech, w którym brało udział ośmioro uczniów z naszej szkoły oraz uczniowie z Niemiec, Belgii i Walii. Z wyjazdu mamy cudowne wspomnienia: tworzyły się przyjaźnie, testowaliśmy swoją sprawność fizyczną, zwiedzaliśmy miasto i jego okolice, wdrażaliśmy w życie zdrowe nawyki, snuliśmy plany na dalszą część projektu po przyjeździe prezentowaliśmy swoje przeżycia tworząc i pokazując nauczycielom i uczniom prezentacje z wyjazdu, publikując zdjęcia na stronie szkoły i szkolnych korytarzach podjęliśmy akcję „promowania wody” wdrożyliśmy w życie codzienną gimnastykę poranną w szkole branżowej i przysposabiającej do pracy no i zaczęła się …..kwarantanna, wyjazd do Walii 11 maja oddalał się z każdym dniem, finalnie nie doszedł do skutku nie poddaliśmy się jednak, wspieraliśmy się dzielnie podczas pobytu w domu, „w sieci wędrowały zdjęcia, prezentacje, słowa wsparcia i otuchy”, nadszedł czas na ćwiczenie w mieszkaniach, przydomowych ogródkach, balkonach, przygotowywanie zdrowych posiłków, później spacery, bieganie.
Dziś, stoimy przed niewiadomą, co będzie dalej? Na to pytanie na razie nie znamy odpowiedzi. Niezależnie jednak od tego, jak potoczą się dalsze losy projektu, miniony rok wiele zmienił w naszym życiu. Pozyskana wiedza, umiejętności, nawyki, nowe przyjaźnie i znajomości to kapitał, którego nam nikt nie odbierze. Jesteśmy pełni optymizmu i wiemy, że niezależnie od wszystkiego będzie dobrze!!!

Pozdrawiamy:
koordynatorki projektu: Justyna Florczak, Urszula Gajdemska, Wanda Politowska