Rekolekcje, są to takie lekcje, po których stajemy się lepsi!

Tymi słowami- rekolekcjonista, ksiądz Tomasz Dunst – rozpoczął tegoroczne Nauki Wielkopostne dla uczniów SP nr 7, Gimnazjum, ZSZ, SSPdP oraz  Zespołów Edukacyjno- Terapeutycznych Gimnazjum nr 1 naszego Ośrodka. Już po raz trzeci gościliśmy zaprzyjaźnionego Kapłana w naszych szkolnych progach, aby w tak ważnym dla nas okresie liturgicznym, po raz kolejny wskazał nam drogę do Pana Boga.

Tym razem wędrowaliśmy z Uczniami do Emaus, by właśnie tam lepiej poznać Jezusa. Podczas wędrówki dużo się działo i wiele wydarzyło. Po przygotowaniach do tejże długiej i ciężkiej drogi, wspólnie pokonywaliśmy jej trud, docierając do punktu kulminacyjnego, jakim był poważny zabieg zamiany serca z kamienia- na serce z ciała- które kocha, rozumie     i czuje.

Pomocą w tej iście chirurgicznej akcji,  mającej na celu przemianę naszego życia na lepsze, były: fragmenty filmu o Miłosiernym Samarytaninie; udział w pouczających- niekiedy śmiesznych lub pełnych grozy- scenkach; ciekawe rekwizyty tematyczne, dialogi  w rozmowach kierowanych; różnego rodzaju zabawy, wspólny radosny śpiew, modlitwa, czy też krótkie rozważania.

Wszystko to było potrzebne, aby przygotować nasze serca do przemiany w Sakramencie Spowiedzi Świętej, która nastąpiła bezpośrednio przed spotkaniem z Uzdrowicielem – Jezusem Chrystusem – w Najświętszej Ofierze. Wystarczy chcieć, aby taka „operacja”  się udała i aby życie się przemieniło.  Wierzymy, że wielu z tej szansy skorzystało   lub skorzysta i że będzie podtrzymywało  stały kontakt z Tym, od Którego Wszystko otrzymujemy.

Podczas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych, o nasze muzyczne przeżycia duchowe zadbała  solistka i gitarzystka- pani Katarzyna Pelowska. Dzieci z radością i energią uczyły się nowych pieśni, a znane już melodie, chętnie utrwalały. Były nawet utwory  na życzenie: uczennica Klaudia Sznajder poprosiła o pieśń „Barka” odważnie śpiewając  do mikrofonu.

Pierwszy dzień rekolekcji minął w typowo szkolnej atmosferze, ponieważ na naukach  i na Eucharystii, zebraliśmy się w auli Szkoły Podstawowej. Piątkowe zaś spotkanie miało miejsce w kaplicy na terenie parafii wojskowej pw. Świętego Wojciecha w Wejherowie.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Osobom, które swoją pomocą i zaangażowaniem wsparły organizację i przebieg tegorocznych Rekolekcji dla uczniów SP oraz ZET Gimnazjum.

Ewelina Bojek

Tomasz Czupryński