Dnia 4.10.2013 r w auli Szkoły Podstawowej odbyło się ślubowanie klasy pierwszej SP oraz uczniów Gimnazjum ZET.

Na uroczystość została zaproszona dyrekcja PZKS, rodzice pierwszoklasistów, grono pedagogiczne SP oraz starsi koledzy.

Ze Szkoły Podstawowej do ślubowania przystąpiło 7 uczniów, z gimnazjum 18 uczniów.

Wszyscy wykazali się wieloma umiejętnościami. Pierwszoklasiści pięknie śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach.

Chłopcy z klasy I SP z wielu przedmiotów wybierali te które należy zabrać do szkoły. Każdy  z nich doskonale wie co powinno znaleźć się w plecaku szkolnym. Dla gimnazjalistów zostało przygotowane nieco trudniejsze zadanie, w którym również bardzo dobrze sobie poradzili. Gimnazjaliści układali zdania z rozsypanki wyrazowej. Segregowali owoce i warzywa do odpowiednich koszy z etykietami. Po wzorowo wykonanych zadaniach wszyscy uczniowie ślubowali na sztandar Ośrodka.

Na zakończenie wszystkim uczniom zostały wręczone dyplomy i drobne upominki.