Jakis czas temu w oddziałach SSPdP odbyło się przedstawienie pt.: „Stworek Potworek i kolorowy świat emocji” przygotowane pod kierunkiem p. Anny Nowickiej oraz p. psycholog Agnieszki Trendel. W role aktorów wcielili się uczniowie SSPdP oraz BSIs.

Aktorzy w zabawny sposób zaprezentowali publiczności całą gamę emocji odczuwanych przez każdego człowieka. Występ naszych uczniów został nagrodzony gromkimi oklaskami

Po przedstawieniu publiczność wzięła udział w warsztatach psychologicznych „Co mi w duszy gra, czyli znam i rozumiem swoje emocje”. Uczniowie z entuzjazmem poznawali i prezentowali różne sposoby radzenia sobie ze złością.
Bajkoteatr oraz warsztaty stanowiły wesołą kontynuację konkursu plastycznego „Stworek Potworek i kolorowy świat emocji”.
Odbyła się również specjalna edycja tego wydarzenia dla uczniów ostatnich klas Szkoly Podstawowej oraz Gimnazjum z Zespołów Edukacyjno Terapeutycznych.