„TAJEMNICZY DYWAN”- zajęcia z elementami sensoplastyki

[flagallery gid=823 name=Gallery]

Dnia 28 lutego 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 7 odbyły się integracyjne zajęcia otwarte pt. „Tajemniczy dywan” wykorzystujące metodę sensoplastyki. Wzięła w nich udział młodzież z zespołów rewalidacyjno – wychowawczych, uczestnicy terapii zajęciowej z DPS w Wejherowie wraz z opiekunami oraz uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych z klas: III b, IV b SP i II/III b Gim. Gośćmi specjalnymi na naszych zajęciach byli przyszli masażyści, słuchacze Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie.
Głównym celem zajęć było połączenie zabawy plastycznej z doświadczaniem polisensorycznym wspierającym rozwój zmysłów, budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbanie o usprawnianie ruchowe, rozwój zmysłów oraz pogłębianie kontaktu emocjonalnego z dziećmi.
Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się krótką rozgrzewką, którą przeprowadził pan Igor Bogusz, nauczyciel wychowania fizycznego.
Po ćwiczeniach przyszedł czas na zabawę. Wyposażeni w miski, mąkę ziemniaczaną i olej przygotowaliśmy skrzypiący w dłoniach śnieg. Stworzyliśmy także pachnącą ciastolinę z mąki pszennej. Na końcu utworzyliśmy dywan sensoryczny z grochu, makaronu, fasoli i innych materiałów sypkich.
Podczas zajęć można było wszystkiego posmakować, poczuć własnymi stopami i przede wszystkim swobodnie się wybrudzić. Było kolorowo, pachnąco i bardzo wesoło! Następne zajęcia już w maju!!!
Organizatorki:
Danuta Knopik-Jażdżewska