Dnia 17 grudnia 2019 roku uczniowie klasy II/III b oraz II/III c SP wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Miniatura w Gdańsku, aby obejrzeć świąteczny spektakl pt. „Magiczne święta Malwiny”.

Przedstawienie lalkowe, dedykowane wszystkim, którzy chcieliby poczuć świąteczny klimat, przenosi jego widzów do świata Czarodzieja Mizantropa, który uważa, że ludzie nie potrafią obchodzić świąt Bożego Narodzenia. Postanawia więc, że świąt już więcej nie będzie. Na szczęście jego sprytna asystentka Malwina z pomocą wesołych i rozśpiewanych kolędników nie dopuści do tego i udowodni, że świetnie wiemy, co jest w świętach ważne.

Na zakończenie spektaklu aktorzy wręczali dzieciom papierowe składanki różowych reniferów.

Bajeczna sceneria oraz świąteczna atmosfera i śpiewanie kolęd sprawiły, że poczuliśmy cudowny, świąteczny klimat.

Danuta Knopik – Jażdżewska

Jolanta Leśniowska – Bojke