We wrześniu tego roku szkolnego rozpoczęliśmy realizację międzynarodowego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+
– „Fit4healthylife – W dobrej formie do zdrowego życia”.

Do udziału w projekcie zgłosiło się trzydziestu uczniów. W miesiącu październiku odbyły się pierwsze testy sprawności fizycznej SKS. Pierwszym etapem badań były pomiary wysokości i masy ciała. Następnie wykonano testy sprawnościowe: zwis na drążku na ugiętych ramionach, bieg na 50 metrów oraz bieg na 800 metrów dla dziewczyn i 1000 metrów dla chłopców.

Wszyscy uczestniczy wykonali swoje próby, a wyniki będzie można porównać za pół roku, gdy w miesiącu maju powtórzymy pomiary i testy. Zestawienie wyników  da nam obraz tego, jak uczestnictwo w programie wpłynęło na siłę, kondycja i wydolność uczestników projektu Fit4healthylife.

Piotr Jasielski