„TRENING CZYNI MISTRZA”

10 maja 2018r.grupa uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum uczestniczyła w profesjonalnym treningu spinningowym w Fitness Klubie „Tiger-Gym” w Wejherowie. Zajęcia poprowadził trener, pan Krzysztof Chmiel, który bardzo rzeczowo wprowadził młodzież w arkana tego pozornie łatwego sportu.
Instruktor zaprezentował rower szosowy i uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie budowę tego sprzętu. Następnie prowadzący omówił czym różni się rower klasyczny (który wszyscy znamy) od roweru spinningowego.
Niby nic – siedzisz i pedałujesz, ale jak! Już po kilku minutach dzielni gimnazjaliści przekonali się, że to wcale nie takie lekkie. Pomimo tego, że rower stoi w miejscu – można jechać pod całkiem stromą górę. Wymaga to wiele siły, ale wszyscy pokazali, że są bardzo wysportowani. A przede wszystkim bardzo zdyscyplinowani, gdyż instruktor wydawał polecenia, które należało prawidłowo wykonać.
Po prawie godzinnej jeździe trener przeprowadził ćwiczenia rozciągające, aby na drugi dzień wszyscy mogli wrócić do szkoły uśmiechnięci i bez „zakwasów”.
Bardzo dziękujemy instruktorowi -panu Krzysztofowi Chmielowi oraz menager klubu- pani Annie Matlak za umożliwienie przeżycia tak ciekawego treningu ???? i bardzo miłe przyjęcie w klubie.

Opiekunowie:
Rudolf Simenak