12 maja 2016 roku chęć połączenia miłej zabawy z pożyteczną nauką skłoniła logopedów PZKS do zorganizowania Turnieju Logopedycznego dla młodszych klas zespołów edukacyjno-terapeutycznych.

Panie Anna Milewska, Małgorzata Saczek, Marta Westfal, Małgorzata Rybińska, Ewa Czeszejko-Sochacka oraz Jagoda Grunholz przygotowały w tym roku nie lada gratkę dla maluchów. Konkurencje były bardzo zróżnicowane, a poziom drużyn bardzo wysoki. Tym razem uczniowie zmierzyli się z identyfikowaniem odgłosów, układaniem wiosennych sekwencji obrazkowych ćwiczących pamięć, rozpoznawaniem i nazywaniem emocji, dopasowywaniem rodzin zwierząt oraz doskonaleniem pracy buzi i języka. Konkurencje zostały wykonane na medal wśród śmiechów i zdrowej międzyklasowej rywalizacji, a tablica wyników pokazała na koniec zasłużony remis! Brawo maluchy! Dzięki życzliwości Pani Alicji Nowopolskiej – uczniowie zostali nagrodzeni słodyczami i kolorowymi drobiazgami. Dziękujemy!