Dnia 28 października 2022r. uczniowie klas IVa, IVb, Va oraz Vb przenieśli się w magiczny świat duchów, czarownic, pająków i innych strachów podczas Turnieju Logopedycznego „Czarodziej słowa”. Na początku imprezy uczniowie przygotowali magiczną miksturę według średniowiecznej instrukcji, która okazała się znikającym atramentem. Podczas licznych konkurencji uczestnicy turnieju sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując rebusy schowane w balonach oraz odgadując zagadki z kapelusza czarownicy. Na uczniów czekały także zadania, w których musieli wykazać się zarówno wiedzą jak i zręcznością, bowiem na naszą placówkę spadła inwazja pająków. Na szczęście naszym zawodnikom nie zabrakło odwagi i udało się je wszystkie wyłapać. Na koniec turnieju uczniowie rozwiązywali halloweenową krzyżówkę, ćwiczyli swoją pamięć podczas zabawy „Na imprezę halloweenową zabrałbym…” oraz odczytywali rozwiązania rebusów zapisane znikającym atramentem. Impreza zakończyła się rozdaniem słodkich upominków i zakładek do książek oraz zrobieniem pamiątkowej fotografii wspólnie z mumią, która tego wyjątkowego dnia zdecydowała się nas odwiedzić.