We środę, 22 czerwca 2022 r., uczniowie klasy VII b (pod opieką wychowawcy: p. Agaty Skibińskiej – Orysiak) oraz VIII b (pod opieką p. Grażyny Juchnowicz) mieli okazję udać się na wycieczkę do Wydziału Geologii na Politechnice Gdańskiej na zajęcia pt. „Skały i minerały”. Powadziła je przemiła p. dr inż. Maria Przewłócka, która w przystępny i interesujący sposób zapoznała nas ze skałami magmowymi, osadowymi i metamorficznymi.

Młodzież samodzielnie wykonywała proste badania makroskopowe (twardości, rysy i magnetyzmu niektórych minerałów skałotwórczych i rudnych: kwarcu, skaleni, miki, magnetytu, hematytu, pirytu, gipsu, kalcytu i halitu). Bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, w wyśmienitych nastrojach z powodu bardzo udanej wycieczki, wróciliśmy do szkoły.