Dnia 12 lutego zawitał do szkoły nasz ulubiony gość – pan Rafał Skowronek z Nadleśnictwa Choczewo.

Tym razem spotkanie odbyło się tylko w męskim, nielicznym gronie. Pan Rafał opowiadał o pracy leśnika oraz roli, jaką pełni myśliwy. Oprócz opowieści były również zajęcia praktyczne. Chłopcy uczyli się numerować drewno, mierzyć jego obwód. Atrakcją były skóry różnych zwierząt leśnych oraz poroża daniela, jelenia i parostek sarny – dotykaliśmy, pogłaskaliśmy, a nawet „przymierzaliśmy”. I jak to bywa z mężczyznami, największe emocje budziła kolekcja noży myśliwskich, które niestety można było tylko oglądać bez dotykania. Pan Rafał obiecał odwiedzić nas jeszcze raz w tym roku szkolnym. Już czekamy z niecierpliwością.