Od 14 do 16 września 2022 r. wybrani uczniowie klasy VIII a oraz VIII b Szkoły Podstawowej nr 7 w Wejherowie (pod opieką p. Agaty Skibińskiej – Orysiak oraz p. Emilii Wójcik) uczestniczyli w projekcie edukacyjnym: „Bałtyk bez barier” – zwiększenie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod aktywizujących.
Młodzież podczas 2-dniowych warsztatów prowadzonych ciekawymi i innowacyjnymi metodami oraz technikami pracy (m.in. puzzle wielkoformatowe, zajęcia w terenie, doświadczenia w sali laboratoryjnej) miała okazję poszerzyć swoją wiedzę z obszaru biologii, ekologii i ochrony Morza Bałtyckiego.
Uczniowie i nauczyciele zakwaterowani byli w eleganckim hotelu „Hel” w Helu. Pyszne obiady i kolację serwowała nam restauracja „Stara Wędzarnia”. Wycieczka połączona z warsztatami edukacyjnymi przyniosła wszystkim uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Młodzież mogła jeszcze bardziej zintegrować się podczas wspólnych spacerów wzdłuż helskiej plaży. Wypoczęci, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę; wdzięczni za możliwość spędzenia niezwykłego czasu połączonego z nauką i zabawą, wróciliśmy w znakomitych humorach do swoich domów. Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniale przeprowadzone warsztaty!