Dnia 12 grudnia w auli ZSZ odbyły się integracyjne warsztaty taneczne uczniów klas SSPdP (tancerzy Szkolnego Zespołu „Dżibasy”) oraz młodszych kolegów i koleżanek z klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdyni.

Na początku warsztatów nasi artyści zaprezentowali swój popisowy układ choreograficzny pt.: „Kaszubi i Słowianie”, który bardzo się spodobał naszym gościom i został nagrodzony ogromnymi brawami. Zasadniczą częścią warsztatów była wspólna nauka kaszubskiego tańca „Maruszka”. Ten piękny regionalny taniec charakteryzuje się układem w koło, tańczy się go parami. Nazwa wywodzi się od zdrobniałej formy imienia Maria. Jego pochodzenie też jest wiązane z północą regionu, z rybakami i żeglarzami. Wzorowany jest na pląsach skandynawskich.

Na zakończenie warsztatów nie zabrakło również słodkich upominków oraz wspólnego zdjęcia.

Warsztaty poprowadzili Pan Jakub Wałek oraz Pani Małgorzata Jankowska