Zajęcia otwarte w zespołach rewalidacyjno – wychowawczych

Dnia 11 marca 2015 roku uczniowie klasy I/II b gimnazjum zet, udali się wraz ze swoją wychowawczynią Danutą Knopik – Jażdżewską do Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie, aby wspólnie z uczestnikami zajęć rewalidacyjno – wychowawczych wziąć udział w zorganizowanych przez Panie: Izabelę Cerańską oraz Mirosławę Marzejon, zajęciach otwartych. Hasłem przewodnim spotkania był „Wielkanocny wianek”.

Celem zajęć było ukazanie piękna i nastroju nadchodzących świąt wielkanocnych, wyzwalanie aktywności własnej i wyobraźni twórczej dzieci, rozwijanie sprawności manualnej i uzdolnień, a także kształtowanie poczucia sukcesu z wykonanej pracy.

Dzięki warsztatowej formie spotkania i różnorodnym materiałom naturalnym wykorzystanym podczas pracy, każde dziecko mogło wziąć aktywny udział w zajęciach, uzyskując satysfakcję z wykonanej pracy oraz rozbudzając w sobie wiarę we własne siły i możliwości.

Wianki wykonane podczas warsztatów wzięły udział w zorganizowanym w naszym Ośrodku konkursie na najciekawszy wianek, zajmując zaszczytne IV miejsce!!!