Dnia 15.03.2017 mieliśmy zaszczyt gościć Przewodniczącego Wydziału III Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wejherowie  SSR Jakuba Cyrankowskiego. Spotkanie odbyło się w murach szkoły ponadgimnazjalnej z młodzieżą gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej.

Spotkanie było bardzo ekscytujące ze względu na możliwości rozmowy  z „prawdziwym” przedstawicielem prawa. SSR pan  Jakub przyniósł ze sobą bardzo duże i ciężkie książki – Kodeks karny i cywilny. Uczniowie mieli okazję przymierzyć łańcuch sędziowski, który jest nieodzownym elementem stroju sędziego podczas wystąpień w sądzie. Sędzia Jakub przybliżył  nam pracę sądu i jego pracowników. Rozmowa także dotyczyła przestępstw jakie popełniają młodzi ludzie i  ich konsekwencji. Dowiedzieliśmy się co grozi nam za: wagary,palenie papierosów, nieodpowiednie zachowanie się w miejscach publicznych, agresję skierowaną wobec drugiej osoby.
Spotkanie było bardzo ciekawe do tego stopnia, że nikt nie chciał „uciekać” na przerwę, kiedy zadzwonił dzwonek. Sędzia Jakub obiecał nam ponowne spotkanie,więc czekamy z niecierpliwością.