W grudniu w roku szk. 2012/2013 uczniowie klas szóstych Szk.Podst nr 7 wybrali się na wycieczkę do centrum Wejherowa. W programie było zwiedzanie Klasztoru Franciszkanów oraz Ratusza Miejskiego. Po klasztorze i jego podziemiach wycieczkę oprowadził – franciszkanin ojciec Tarsycjusz. Opowiadał historię kościoła i  podziemia, gdzie znajdują się rodzinne groby założyciela miasta Jakuba Wejhera.  Potem uczniowie zwiedzili siedzibę Ratusza oraz poznali pracę Radnych Miasta. Wspaniałą lekcję historii na temat powstania miasta Wejherowa poprowadziła dla nas Radna – Pani Teresa Patsidis. Niespodzianką było świąteczne spotkanie z Prezydentem Wejherowa – Panem Krzysztofem Hildebrandtem. Dzieci zostały ciepło i serdecznie przyjęte przez Pana Prezydenta i obecnych Radnych. W podziękowaniu za wizytę szóstoklasiści podarowali gospodarzom nasze słynne, własnoręcznie wykonane choinki świetlne.

D. Michalska