W dniu 12 marca 2019 roku uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych z autyzmem wraz z opiekunami wybrali się w piękny słoneczny dzień na wycieczkę pociągiem do Sopotu.

Planowaliśmy wziąć udział w warsztatach pieczenia pizzy w restauracji Bosco, jednak organizator odwołał je z przyczyn niezależnych, gdy byliśmy już na sopockim „Monciaku”. Wbrew przeciwnościom losu spędziliśmy urocze, niezapomniane chwile w Sopocie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Molo, ciekawą atrakcją okazał się pokaz obrączkowania łabędzi na plaży. Podziwialiśmy piękne widoki na Klif Orłowski oraz statki pływające po Zatoce Gdańskiej. Kolejnym punktem wycieczki były zabytki Sopotu oraz poruszanie się po nowoczesnej infrastrukturze miasta, co sprawiło uczniom dużo radości. Zmęczeni po aktywnie spędzonym dniu, posililiśmy się w restauracji. Mimo, że nie było Bosco, bawiliśmy się bosko!