W dniach 29-30 listopada 2021 roku grupa uczniów z Branżowej Szkoły I stopnia wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Stolica nie przywitała nas słoneczną pogodą jednak wytrwale zwiedzaliśmy ją kawałek po kawałku.
W poniedziałek dotarliśmy do Warszawy Centralnej i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwszym miejscem na mapie był PGE Stadion Narodowy. Pani Przewodnik pokazała nam wszystkie zakamarki oraz opowiedziała o historii miejsca w którym został ponownie wybudowany i oddany do użytku w 2012 roku na Mistrzostwa Europy. Kolejnym etapem wycieczki było spotkanie z Panią przewodnik Magdaleną, dzięki której poznalismy historię Warszawy spacerując po ulicach starego miasta: Przepiękny dziedziniec Zamku Królewskiego, Pomnik Małego Żołnierza. Następnie Krakowskie przedmieście z najdroższymi hotelami w Warszawie, Pałac Prezydencki. Powrót do hostelu nie był jednak zakończeniem tego dnia. Obowiązkowo musieliśmy przejechać się Metrem oraz zobaczyć dachy Warszawy nocą. Najlepszym punktem obserwacyjnym jest oczywiście majestatyczny Pałac Kultury i Nauki. Zachwycający widok zakończył pierwszy dzień wycieczki. Drugi dzień rozpoczęliśmy spacerem po Cmentarzu na Powązkach – taki dostojny, magiczny i inny. Odwiedziliśmy rodziców Chopina, Moniuszkę oraz Czesława Niemena. Z cmentarza spacer kontynuowaliśmy w Parku Łazienkowskim, a na koniec Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni i zauroczeni Naszą Piękna Stolicą.
#warszawa #stolica #PKiN #PZKS