We wtorek 17 maja 2022 r. klasa VII b szkoły podstawowej (pod opieką wychowawcy p. Agaty Skibińskiej – Orysiak) oraz wybrani uczniowie klasy VII a i VIII b (pod opieką nauczyciela geografii – p. Agnieszki Mac) wybrali się na wycieczkę do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, którą połączono z zajęciami edukacyjnymi z zakresu geografii i biologii – „Tropem zwierząt Afryki”.

Podczas spaceru alejkami ogrodu zoologicznego młodzież z naszej szkoły  miała okazję dowiedzieć się od edukatora wielu ciekawostek z życia słoni, lwów, żyraf i gepardów. Po pełnej wrażeń lekcji geografii znalazł się czas na odpoczynek na leżaczkach z pysznymi lodami według domowej receptury.

Zmęczeni, ale i zachwyceni wspaniale spędzonym dniem, jak również bogactwem i różnorodnością fascynującego świata zwierząt, udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Atrakcje tej wyjątkowo udanej wycieczki na pewno zostaną z nami na długo!