5 marca 2019r. uczniowie BSIs w ramach dodatkowych zajęć z doradztwa zawodowego prowadzonych przez p. Magdalenę Jeka, udali się na wycieczkę edukacyjną do Starostwa Powiatowego w Wejherowie.
Głównym założeniem wycieczki było przybliżenie uczniom zadań stojących przed pracownikami Starostwa Powiatowego. Uczniowie zostali przyjęci bardzo miło przez p. Maję Jaromirską – Lewińską w sali konferencyjnej, gdzie mogli na chwilę zająć miejsca radnych. Pani Maja opowiadała o swojej pracy, przekazała wiele interesujących informacji o naszym powiecie oraz zadaniach realizowanych przez powiat wejherowski. Następnie uczniowie zobaczyli Wydział Geodezji, Inwestycji, Architektury i Budownictwa, jak również miejsce w którym urzęduje Wicestarosta. Pan Jacek Thiel był bardzo gościnny, pokazał swój gabinet, pozwolił zasiąść w swoim fotelu a także zachęcił do wspólnego zdjęcia:).
Wycieczka okazała się bardzo interesująca i dostarczyła uczniom wiedzy na temat pracy samorządu lokalnego. Pozostały miłe wspomnienia, prezenty i pamiątkowe zdjęcia.
Dziękujemy Starostwie Powiatowemu w Wejherowie za niezwykle miłe przyjęcie.