„Żyję w rytmie Eko”
W czwartek 7 kwietnia 2016 r. reprezentacja naszego Ośrodka w składzie: Beata Grubba i Szczepan Konkol, udała się do Tczewa, aby po raz pierwszy wziąć udział w IV Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 13 drużyn ze szkół i placówek kształcenia specjalnego z Kartuz, Grudziądza, Bartoszyc, Chojnic, Wejherowa, Elbląga, Nowego Dworu Gdańskiego, Czerska, Świecia, Malborka, Starogardu Gdańskiego, Pelplina i Tczewa. Konkurs składał się z 2 części. Podczas części teoretycznej uczestnicy odpowiadali na zagadki oraz pytania sprawdzające wiedzę ekologiczną. Część praktyczna była okazją do wykazania się twórczym myśleniem i umiejętnością współpracy członków drużyny. Uczestnicy mieli za zadanie między innymi wykazać się znajomością budowy lasu, zrobić sałatkę owocową oraz posprzątać las z pozostawionych w nim śmieci. Ostatnim zadaniem, był pokaz mody ekologicznej. Drużyny musiały wykonać strój sportowy z materiałów, które najczęściej wyrzucamy do kosza i zaprezentować go na czerwonym dywanie. Nasza drużyna dzielnie zmagała się z poszczególnymi konkurencjami. Dzięki uczestnictwu w Konkursie uczniowie naszej szkoły mieli okazję do promowania zachowań proekologicznych i kształtowania świadomości ekologicznej, integracji z młodzieżą szkół specjalnych oraz zaprezentowania swoich umiejętności na forum innych szkół. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratulujemy naszej drużynie odwagi i kreatywności!!!