Od 23.04 do 27.04.2018 w  naszym ośrodku obchodziliśmy Dni Patrona Szkoły.

Uroczystym apelem przy obelisku Janusza Korczaka rozpoczęliśmy cykl działań przybliżających sylwetkę patrona szkoły. Na korytarzach szkół pojawiły się gazetki i wystawy prac konkursowych.

Uczniowie i wychowankowie internatu uczestniczyli w trzech konkursach plastycznych:  „ Janusz Korczak- portret” ( B. Misiak), „ Janusz Korczak w oczach dziecka” ( M. Mazurkiewicz, W. Machol)  i „ Janusz Korczak i postaci jego bajek” ( A. Kostuch, J. Florczak, J. Cegłowska) . Konkursy cieszyły się dużym powodzeniem.  Wystawy prac podziwiali nauczyciele, rodzice i goście szkoły.

Z dużą radością panie dyrektor M. Woźniak, J. Kandzora, M. Kotowska i R. Solarczyk przyjęły propozycję czytania książek Janusza Korczaka dzieciom. Lekcje biblioteczną przygotowała pani J. Średnicka i K. Roszman.  Uczniom czytały również pedagog D. Kałuzińska oraz psycholog B. Tessar- Staszkiewicz i J. Małas.

Odbyły się trzy konkursy wiedzy o patronie szkoły. Zadania dla uczestników konkursów przygotowały : M. Kotowska, H. Kazimierczuk, R. Leszczyńska, J. Leśniowska- Bojke, A. Kostuch i J. Florczak.  Uczniowie przygotowywali się do nich oglądając filmy o Januszu Korczaku oraz liczne prezentacje.

W Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy panie M. Maleta i K. Bednarska poprowadziły warsztaty : Postaci z bajek Janusza Korczka.

27 kwietnia na apelu szkolnym uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursach szkolnych.

Obchody Dni Patrona Szkoły zorganizował zespół nauczycieli PZKS.