Dzień pluszowego misia.

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, więc nie wypada zapomnieć o jego urodzinach. Z okazji tego święta dnia 24 listopada w naszej szkole została zorganizowana wielka uroczystość. Adresatami byli uczniowie klas I – III.

Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swojego misia- pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to ktoś bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku.

Wspólnie z nauczycielkami postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiem.

Wspólna zabawa rozpoczęła się od przywitania wesołego misia Igora, który zaprosił wszystkich do zabawy przy muzyce. Były skoczne tańce oraz szalona gimnastyka.

Następnie odbył się konkurs, podczas którego dzieci musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością misiów pochodzących z różnych bajek. Wszyscy świetnie sobie poradzili i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Kolejnym etapem uroczystości była zabawa z misiem Igorem „ stary niedźwiedź mocno śpi”.

Podczas zabaw w misiowej krainie dzieci mogły również wykazać się zdolnościami plastycznymi i wykonały piękny portret misia.

Punktem kulminacyjnym zabawy był słodki poczęstunek, czyli to co misie lubią najbardziej.

Wioletta Machol

Ewa Michalska