„Dzień wagarowicza”

Dzień wagarowicza – pierwszy dzień wiosny, wraz z młodzieżą z Branżowej Szkoły I stopnia spędziliśmy na bardzo udanej wycieczce do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Rzucewie. Obiekt hotelarski umieszczony w tym przepięknym miejscu Zamek Jan III Sobieski to zabytkowe, pełne uroku miejsce. Uczniowie poznali historię hotelu zaczynając od  XIII w. do dnia dzisiejszego. Pani Gabriela – dyrektor obiektu oprowadziła nas przez wszystkie komnaty, które zostały przearanżowane na rzecz hotelu. Urokliwe, romantyczne zakątki zamku zrobiły na uczniach olbrzymie wrażenie.
Zaczynając od historii miejsca w którym mieliśmy przyjemność być do zasad jakimi kieruje się obiekt, skończywszy na ćwiczeniach instruktażowych. Młodzież miała przyjemność poznać zasady  i procedury ścielenia łóżek hotelowych, sprzątania jednostki mieszkalnej oraz obsługi kelnerskiej. Wizytę w hotelu skończyliśmy wspólnie zjedzonym przy królewskich stołach posiłkiem.
Zakończenie spotkania w hotelu nie oznaczało jednak końca wycieczki. Będąc w Rzucewie warto pójść na spacer przepięknym parkiem, zwiedzić stadninę koni, wejść na pomost znajdujący się na Zatoce oraz obejrzeć Zamek z odległości i podziwiać jego piękno. Z pewnością nie było to nasze ostatnie spotkanie.