REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 7 ORAZ ZESPOŁÓW EDUKACYJNO- TERAPEUTYCZNYCH GIMNAZJUM SPECJALNEGO nr 1

W dniach 3 i 4 kwietnia 2019 roku, gościliśmy w progach naszego Ośrodka-zaprzyjaźnionego kapłana. Ksiądz Marek Modzelewski już po raz trzeci poprowadził dla uczniów Rekolekcje Wielkopostne.

Poprzez odniesienie do przypowieści o Synu Marnotrawnym, nasz Rekolekcjonista – w rozmowie kierowanej- przybliżył dzieciom wartość, istotę i sposób powrotu do Boga w sytuacji, kiedy człowiek zabłądzi i w jakiś sposób od Niego się oddali. Uczniowie dzięki temu poznali Pana Boga jako dobrego, kochającego i przebaczającego Ojca. W nawiązaniu do nauki rekolekcyjnej- każdy uczestnik spotkania miał okazję przejść przez bramę, symbolizującą jednocześnie Boże Miłosierdzie oraz drzwi do Nieba. Oczywiście ochotników nie brakowało!

Społeczność szkolna wzięła również udział w Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej. Eucharystia poprzedzona była, jak zawsze, Sakramentem Pokuty i Pojednania, do którego z chęcią przystąpiło wielu uczniów.

Całość spotkania przeplatana była nie tylko skupieniem i zadumą wielkopostną, ale również sporą dawką wspólnego śpiewu /rozbrzmiewającego przy akompaniamencie gitary, instrumentów perkusyjnych i wsparciu szkolnego chórku/, jak i radości oraz dobrego humoru.

Pod koniec rekolekcji zadowolona dziatwa- w imieniu swoim i pozostałych uczestników- wręczyła Księdzu przygotowaną podczas lekcji laurkę z podziękowaniem oraz wielkanocny upominek. Były również indywidualne podziękowania od dzieci- w postaci wykonanych w domu prac plastycznych.

Dziękujemy księdzu Markowi; chórkowi szkolnemu występującemu pod czujnym okiem p.Ani Brzezińskiej- w skład, którego weszli: Kasia, Weronika, Natalia, Mateusz, Artur i Mateusz; katechecie- Jackowi Słoniec; p.Basi Mudlaff; p. Iwonie Szulta oraz Wszystkim życzliwym Osobom, które wsparły organizację i przebieg tegorocznego spotkania rekolekcyjnego.

Dyrekcja PZKS
Dorota Auriga – Seyda